Koňská turistika, výuka, pochody i pobyty. Poloniny Camp.

KonskaTuristika.cz

Výuka jízdy na koních Užhorod

V Užhorodu nabízíme začátečníkům výuku jízdy na koních. Toto doporučujeme absolvovat všem, kteří s námi jedou na akci "Poloniny na koních".

Těm z vás, kteří neumí jezdit na koních, důrazně doporučuji domluvit si dřívější příjezd a absolvovat u nás na jízdárně v Užhorodu základní výcvik. Stojí to méně než pobyt v horách a nahoře si pak víc užijete programu (nepromrháte jej na zácvik). Pokud jste skupina tvořená jezdci i nejezdci, pak se jezdí tak, aby to zvládl ten nejslabší. V tom případě je základní výcvik ještě důležitější. Pokud jste uzavřená skupina nejezdců, není zácvik v Užhorodu až tak důležitý, těm co to nezvládnou se v nejhorším udělá alternativní program.

Objednat je možné libovolnou délku základního výcviku. Pomůže i jeden den, ale ideální jsou 3 a více dnů.

V Užhorodu vás vyzvedáváme na nádraží a ubytováváme. Pomůžeme vám vyměnit peníze, dáme mapu města a probereme vše co vás bude zajímat. Na požádání vám pomůžeme nainstalovat do telefonu místní SIM kartu. Pokud po základním výcviku jedete na některou z našich akcí, pak je SIM karta zdarma.

Podle času vašeho příjezdu a dohodě s instruktorem jedeme s vámi na jízdárnu, vysvětlíme možnosti přepravy a možnosti doprovodného programu.

Dále se pak na jízdárnu přepravujete samostatně. Využít jde místní autobus (jízdenka 5 UAH), můžeme vám zavolat taxi (cena cca 60-70 UAH) nebo pokud budeme mít na základně auto, vás můžeme odvézt (50 UAH).

Standardně výuka probíhá 2x denně po 30 minutách, ale je možné jednotlivé lekce prodloužit (nedoporučuji) nebo jich za den udělat víc.

Součástí programu je základní výcvik jízdy na koních s přihlédnutím k specifikám horské koňské turistiky.

Pro čas mezi lekcemi pro vás máme připravený zajímavý program. Doporučíme vám co a jak dělat zejména v době mezi lekcemi tak aby to bylo zajímavé a bylo to poblíž jízdárny. Je možné si připlatit také doprovod průvodce.

Od sezony 2019 není součástí programu pro většinu skupin den v Užhorodu, na obědnávku jej však lze realizovat a spojit s základním výcvikem jízdy na koních a instruktáží.

Pokud k nám jedete jako skupina, může výcvik absolvovat jen část vaší výpravy. Ostatní mohou přijet až na hlavní akci. Pokud chcete přijet všichni společně, pak pro ty, kteří nebudou absolvovat kurz, můžeme zajistit zajímavý turistický program.

V případě zájmu, děláme také projížďky v okolí Užhorodu, na Antaloveckou poljanu, na hrad Něvický atd.

Cena:

  • Ubytování a asistence při skupině dvou a více účastníků 150 CZK / osoba / den, pokud se akce účastní jen jeden člověk, pak je cena 200 CZK / den.
  • 2 x 30 minut jízdy výuky za den při skupině dvou a více účastníků 300 CZK / osoba, okud se akce účastní jen jeden člověk, pak je cena 400 CZK / den.

Za příplatek podle domluvy a konkrétní objednávky:

  • Jízda na koni nad rámec uvedeného
  • Vyjížďky v okolí Užhorodu
  • Doprovod průvodce (Užhhorod, výlet do hor apod.)
  • Jízda terenními auty
  • Speciální program

V ceně není zejména:

  • Doprava z a do Užhorodu
  • Strava (doporučíme, kde se dá dobře a levně najíst + na ubytování je k dispozici kuchyňka)